Konferencja EUROmediCAT

  

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością przekazujemy Państwu zaproszenie do uczestnictwa w Europejskiej  Konferencji „Safety of Medication Use in Pregnancy”, która odbędzie się w dniach 2-4 lutego 2015 roku w Poznaniu. Organizatorem Konferencji jest Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i Konsorcjum EUROmediCAT.

Celem Konferencji, będącej podsumowaniem projektu EUROmediCAT realizowanego w ramach 7 Programu Ramowego UE, jest przedstawienie wyników najnowszych badań dotyczących bezpieczeństwa dla płodu leków przyjmowanych przez kobietę w ciąży, a także opracowanie rekomendacji dotyczących leczenia ciężarnych. Zapraszamy zatem nie tylko lekarzy, którzy obejmują opieką medyczną kobiety ciężarne z chorobami przewlekłymi, ale także lekarzy zajmujących się problemem wad wrodzonych, organizatorów służby zdrowia, specjalistów zdrowia publicznego, farmaceutów i przedstawicieli stowarzyszeń pacjentów.

Wykładowcami Konferencji są naukowcy o międzynarodowym autorytecie. Gościem Konferencji, którego wykład otworzy Konferencję, jest  Geoff Adams-Spink – nagradzany były dziennikarz BBC-Radio oraz   korespondent Wiadomości BBC, obecnie Członek Zarządu Disability Rights UK, Przewodniczący EDRIC European Dysmelia Reference Information Centre, który osobiście doświadczył tragedii, jaką na przełomie lat 50. i 60. spowodował talidomid.

Oprócz wykładów będą także dyskusje panelowe z wydaniem rekomendacji. Gorąco zachęcamy do przedstawienia wyników badań własnych i nadsyłania streszczeń na prezentacje prac w ramach sesji posterowej.  

Rejestracja  jest już otwarta na stronie www.euromedicatconference2015.eu, a na streszczenia czekamy do 31 października 2014 roku.  

Dzięki dotacji UE, udało się nam obniżyć wysokość wpisowego, które wynosi obecnie 150 PLN, a dla lekarzy w trakcie specjalizacji, doktorantów i studentów 50 PLN. Uczestnicy Konferencji otrzymają punkty edukacyjne.

Będzie nam ogromnie miło, goszcząc Państwa w Poznaniu. Dołożymy starań, żeby wynieśli Państwo z tego spotkania najlepsze wspomnienia!